Oktatás - Molekuláris Biotechnológiai es Mikrobiológiai Tanszék

A Tanszék oktatómunkája sokrétű, hiszen a Természettudományi és Technológiai Kar Biotechnológiai Intézete (biomérnöki BSc, biomérnöki MSc, biotechnológia MSc) továbbá Biológiai és Ökológiai Intézete (biológia BSc, biológus MSc) által gondozott alapképzési és mesterképzési szakokon biztosít kötelező és szabadon választható stúdiumokat a biotechnológia, mikrobiológia, sejtbiológia és állatélettan területén. Emellett Tanszék oktatói a Debreceni Egyetem Táplálkozás- és Élelmiszertudományi Doktori Iskolájában élelmiszer-biotechnológia PhD kurzusokat tartanak. A Tanszék meghatározó szerepet játszik a Debreceni Egyetem biotechnológia MSc szak (https://ttk.unideb.hu/node/243/) gondozásában és koordinálásában (szakfelelős Prof. Dr. Pócsi István) és a biotechnológia BSc szak indításának az előkészítésében. A Tanszék oktatási infrastruktúrája egy 16 fős (állatélettan) és egy 25 fős (biotechnológia, mikrobiológia, sejtbiológia), megfelelően felszerelt hallgatói laboratóriumot foglal magába.